Lietuviškas technologinis startuolis pastebėtas pasaulinio lygio ekspertų

2018-10-12

Lietuviškas technologinis startuolis pastebėtas pasaulinio lygio ekspertų

Šių metų spalio 8-12 dienomis viename iš inovatyviausių miestų pasaulyje, Danijos sostinėje Kopenhagoje vyksta Pasaulio universitetų startuolių taurės turnyras. Šiame turnyre pirmąkart dalyvauja lietuviško startuolio – UAB „Šviežias oras“ – komanda „OXYGEN“, bendradarbiaujant su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais sukūrusi inovatyvų gyvenamųjų patalpų vėdinimo įrenginį – rekuperatorių „OXYGEN X-Air C200“.
„Rekuperatorių „X-Air C200“, padedami mokslininkų kūrėme ir tobulinome visus metus, todėl labai džiaugiamės tokiais įvertinimais – tai skatina siekti naujų iššūkių bei naujų aukštumų. Jau pernai mūsų įrenginys buvo pastebėtas: laimėję etapą Lietuvoje patekome į Europos tvariosios energetikos startuolių konkurso „PowerUp! by InnoEnergy“ finalą Vengrijoje. Deja, tada nelaimėjome, todėl toliau intensyviai dirbome ir dabar tikimės dar geresnių rezultatų“, – sakė „Oxygen“ direktorius Žilvinas Salialionis.
Startuolio vadovas pasakojo, kad prie produkto kūrimo ypač daug prisidėjo KTU Statybos ir architektūros fakulteto dėstytoja dr. Laura Stasiulienė, KTU Mašinų vibracijų ir akustinių triukšmų lygio bandymų laboratorijos vadovas Ernestas Uldinskas. Baltijos pažangių technologijų instituto vyr. mokslinis bendradarbis prof. Tomas Krilavičius kvietė palaikyti „Oxygen“ komandą savo balsais turnyro svetainėje, adresu https://universityworldcup.com/social-media-award-2018/.
 

Rekuperatorius „Oxygen X-Air C200“

Rekuperatorius „OXYGEN X-Air C200“ yra unikalus dėl ypatingo mažos galios vidinio oro pašildymo elemento, valdomo specialiai jam sukurto algoritmo, užtikrinančio nepertraukiamą įrenginio veikimą, optimalias energijos sąnaudas ir pastovų oro srautą iki -15°C temperatūros.
Naująjį vėdinimo įrenginį jau gali įsigyti pirkėjai Lietuvoje, o įmonė aktyviai žvalgosi prekybos partnerių užsienio rinkose. Dėl šios priežasties, tuo pačiu metu, kai vyksta Pasaulio universitetų startuolių taurės turnyras, „OXYGEN“ stendą aplankyti ir su rekuperatoriumi „OXYGEN X-Air C200“ susipažinti galima Danijos technikos universiteto aukštųjų technologijų mugėje „High Tech Summit“.
Pasaulio universitetų startuolių taurės turnyras yra ketvirtus metus vykstantis renginys, organizuojamas pasaulyje pirmaujančios startuolių universitetų studentams organizacijų „Venture Cup“. Renginyje šiemet varžosi 65 geriausi universitetų startuoliai iš daugiau nei 30 pasaulio šalių. Turnyro dalyviai varžosi dėl 25 000 Eur vertės prizų bei galimybės sulaukti investicinių fondų dėmesio ir pritraukti investicijų.
Pasaulio universitetų startuolių taurės turnyro vizija yra kurti tarptautinį studentų tinklą, kuris įkvėptų, sudarytų galimybes susipažinti su geriausiomis idėjomis bei jas palyginti, o akademines žinias paversti gyvybingu, greitai augančiu verslu. Turnyro organizatoriai orientuojasi į verslumą, kaip praktinę discipliną. Dalyviams siūlomos savanoriškais pagrindais teikiamas plataus patyrusių verslininkų bei entreprenerių tinklo konsultacijos. Šie ekspertai prisideda prie renginio, nes kartu su organizatoriais ieško ir palaiko geriausius startuolius.
„OXYGEN“ yra jauna ir veržli technologijų įmonė, ypatingą dėmesį skirianti vartotojo komforto poreikiams patenkinti. Įmonės gaminys – modernus, kompaktiškas ir energetiškai efektyvus būsto vėdinimo įrenginys su šilumos išsaugojimo funkcija.
 
Straipsnių nuorodos: