Dažniausiai užduodami klausimai
Raskite atsakymus į dažniausiai iškylančias dvejones. Paspaudę ant dominančios temos, pamatysite visus su ja susijusius klausimus.
FILTRAI
G4 Carbon filtruojančioje medžiagoje aktyvuotos anglies dalelės skirtos būtent kvapų sulaikymui. Pati filtruojanti medžiaga taip pat yra didesnio tankumo nei M5 klasės, tačiau mažesnio nei F7:
Filtravimo klasė
EN 779:2012 |
Filtravimo klasė
ISO 16890 |
Rekomenduojamas
keitimo dažnumas |
M5 | ePM10 50% | kas 6 mėnesius |
F7 | ePM1 70% | kas 4 mėnesius |
Carbon | ePM2.5 60% | kas 6 mėnesius |
Deja, negalime garantuoti, kad bus pašalinti visi lauko kvapai. Jei kūrenimas gausus, vien filtro gali nepakakti.
Tik originalūs gamintojo filtrai garantuoja sklandų vėdinimo įrenginio darbą ir užtikrina šviežią orą jūsų patalpose. Originalius OXYGEN filtrus galite įsigyti el. parduotuvėje.
Rekomenduojame keisti abu filtrus iš karto ne rečiau kaip kas 6 mėn. OXYGEN filtrai yra vienkartiniai, todėl jie nėra siurbiamia ar plaunami. Daugiau apie filtrus skaitykite čia.
Filtrų komplektus galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje.
Užsakykite filtrus el. parduotuvėje. Priklausomai nuo metų laiko, rinkitės:
Žiemą, rudenį – standartinį komplektą arba komplektą nuo nepageidaujamų kvapų;
Pavasarį, vasarą – standartinį komplektą arba antialerginį komplektą.
REKUPERATORIAUS VALDYMAS
Karštą dieną atvėrę langus namų neatvėsinsite, tiesiog į patalpą prileisite dar daugiau karšto oro. Rekuperatorius žiemos metu išsaugo šilumą, o vasaros metu – vėsą. Todėl visai išjungti rekuperacinės vėdinimo sistemos vasaros metu irgi nerekomenduojame – leiskite jai nuolat veikti nedidele galia. Esant galimybei, šilumokaitis atvėsins šviežią lauko orą bent keletu laipsnių. Išmani vėdinimo įrenginio automatika pajus vakare atvėsusį orą ir atvers šilumokaičio apeigos bypass sklendę (priklauso nuo įrenginio komplektacijos). Jūsų komfortu įrenginys rūpinsis ir dieną, ir naktį, veikdamas skirtingais režimais. O itin karštomis dienomis kokybiškai užtikrinti vėsą padės tik kondicionierius.
Išjunkite ir vėl įjunkite vėdinimo įrenginį saugikliu. Jei perkrovimas nepadėjo, rašykite servisas@oxygen.lt pridėję savo vardą, pavardę, tel. nr. ir tikslų adresą.
Tikėtina, kad įvyko vėdinimo įrenginio gedimas. Kad galėtume Jums padėti, mums reikės papildomos informacijos:
- išjunkite ir vėl įjunkite vėdinimo įrenginį saugikliu. Kartais padeda paprastas perkrovimas.
- suskaičiuokite, kiek kartų sumirksi raudona lemputė;
- atverkite lubų dangtį, nufotografuokite vėdinimo įrenginį. Svarbu, kad atvykę meistrai turėtų pakankamai erdvės aptarnavimui atlikti;
- nusirašykite įrenginio serijinį nr. Jį rasite ant produkto etiketės.
- šią informaciją atsiųskite mums el.laišku adresu servisas@oxygen.lt. Pridėkite savo vardą, pavardę, tel. nr., tikslų adresą.
Gavę laišką, su Jumis netrukus susisieksime!
Galite užsisakyti išmanųjį OXYGEN WiFi valdiklį ar LCD pultą. Grąžinę senąjį valdiklį gausite net 50EUR nuolaidą! Naudokite nuolaidos kodą „PULTELIO KEITIMAS“. Nuolaida galioja tik grąžinus standartinį valdymo pultą. Išmanųjį pultą galite užsisakyti el. parduotuvėje.
Pakeitus vėdinimo įrenginio filtrus naujais, reikalinga į pradinę padėtį atstatyti filtrų eksploatavimo laikmatį. Plonu atsuktuvu (degtuku, dantų krapštuku) pro skylutę valdymo pulto šone švelniai vieną kartą spustelėkite paslėptą mygtuką S1. Užsidegus geltonai filtrų keitimo būtinybės indikatoriaus lemputei, mygtuką S1 dar kartą spauskite ir palaikykite nuspaudę apie 3 sekundes, kol lemputė užges. Vėdinimo įrenginys dirbs toliau, filtrų eksploatavimo laikmatis bus atstatytas į pradinę padėtį. Plačiau skaitykite montavimo ir eksploatavimo vadove.
SVARBU! Vėdinimo įrenginio perkrovimas ar išjungimas iš elektros tinklo neatstato filtrų eksploatavimo laikmačio į pradinę būseną.
Lengviau susikalbėsite su savo vėdinimo įrenginiu įsigiję išmanųjį OXYGEN WiFi valdiklį ar LCD pultą! Savaitinė programa taip pat sumažins triukšmą ir elektros energijos sąnaudas.
Grąžinę senąjį valdiklį su rankenėle gausite net 50EUR nuolaidą! Naudokite nuolaidos kodą „pultelio keitimas“.
Jei geltona lemputė mirksi tolygiai ir nepertraukiamai, nepriklausomai nuo žalios lemputės – laikas patikrinti ir, jei reikalinga, pakeisti rekuperatoriaus oro filtrus;
Jei geltona lemputė mirksi pakaitomis su žalia lempute – veikia apsauga nuo užšalimo. Nieko nereikia daryti – Jūsų namų oru rūpinasi išmanusis OXYGEN rekuperatorius. Tik eidami į lauką nepamirškite pirštinių ir šaliko – ten tikrai labai šalta!
VIRTUVĖS GARŲ SURINKTUVAI
Sandariuose A, A+, A++ būstuose įrenkite recirkuliacinį gartraukį. Jo paskirtis – surinkti drėgmę ir riebalus. Pašalinius maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus per virtuvės zonoje numatytas oro šalinimo angas pašalins rekuperatorius. Galima, bet nėra būtina naudoti anglies filtrus.
Beveik bet kuris gartraukis taps recirkuliaciniu neprijungus jo prie oro šalinimo kanalo. Moderniausi garų surinkimo sprendimai nukreipia išvalyto oro srautą po ar virš virtuvės spintelių. Iš ten jį su likusiais kvapais surinks rekuperatorius.
Vėdinimo sistemų projektuotojai nerekomenduoja, o profesionalūs montuotojai niekada nejungia gartraukio atšakos į rekuperacinio vėdinimo kanalus ar patį įrenginį. Tai žalinga, nes:
- Naudojant gartraukį su ventiliatoriumi, vėdinimo sistema išbalansuojama, šaltos žiemos metu gali net užšalti. Tokio gartraukio veikimo metu, dalis virtuvės kvapų gali per vėdinimo sistemą patekti į gyvenamąsias patalpas.
- Naudojant gartraukį-gaubtą, jo našumas nėra pakankamas efektyviai surinkti garams. Aktyvavus tokio gartraukio funkciją, sumažėja oro šalinimas iš likusių patalpų.
- Kokybiškai įrengti tokiai sistemai reikalingi brangūs papildomi komponentai: slėgio relės, motorizuotos sklendės. Nekokybiškai įrengta sistema neužtikrins efektyvaus patalpų vėdinimo
Sandariuose A, A+, A++ būstuose rekomenduojame naudoti tik recirkuliacinį gartraukį.
KITI KLAUSIMAI
Karštą dieną atvėrę langus namų neatvėsinsite, tiesiog į patalpą prileisite dar daugiau karšto oro. Rekuperatorius žiemos metu išsaugo šilumą, o vasaros metu – vėsą. Todėl visai išjungti rekuperacinės vėdinimo sistemos vasaros metu irgi nerekomenduojame – leiskite jai nuolat veikti nedidele galia. Esant galimybei, šilumokaitis atvėsins šviežią lauko orą bent keletu laipsnių. Išmani vėdinimo įrenginio automatika pajus vakare atvėsusį orą ir atvers šilumokaičio apeigos bypass sklendę (priklauso nuo įrenginio komplektacijos). Jūsų komfortu įrenginys rūpinsis ir dieną, ir naktį, veikdamas skirtingais režimais. O itin karštomis dienomis kokybiškai užtikrinti vėsą padės tik kondicionierius.
Amžinas klausimas, turintis standartinį atsakymą. Du viename niekada nebus taip gerai, kaip du atskiri – tai tinka ir kavai, ir inžineriniams sprendimams. Svarbiausia – suprasti, kad vėdinimui ir vėsinimui reikalingi labai skirtingi oro kiekiai. Būstui vėdinti pakaks 80-100 kubinių metrų per valandą, o kokybiškai atvėsinti – 500-800 kubinių metrų. Nerekomenduojame kombinuoti šių dviejų sistemų dar ir todėl, kad pageidaujant vėdinimo sistemos vamzdynais transportuoti vėsų orą, tikėtinas patalpos oro drėgmės kondensavimasis ant vamzdžio sienelių. Todėl visą patalpos vamzdyną reikėtų termiškai izoliuoti. Rekuperatorius neturi aktyvaus šaldymo elemento, tačiau orui patalpoje esant vėsesniam nei lauke, kažkurį laiką išsaugos patalpos vėsą veikdamas atvirkščiai nei žiemą, kada išsaugo šilumą.
Atsisiuntimai
Norite sužinoti visas detales apie konkrečius rekuperatorių modelius?
Ar gauti OXYGEN programėlę išmaniajam telefonui? Parsisiųskite viską, ko gali prireikti.