Nišą verslui atvėrė nauji ES reikalavimai statyboms

2018-10-18

Nišą verslui atvėrė nauji ES reikalavimai statyboms
Publikuota: 2018-10-18

UAB „Šviežias oras“ direktorius Žilvinas Salialionis (kairėje) ir pardavimų vadovas Donatas Adomonis. Bendrovės nuotr.


Lukas Miknevičius „Verslo žinios“
 

Nišą verslui atvėrė nauji ES reikalavimai statyboms

Prieš porą metų įsigaliojęs ES reglamentas, nurodantis, kad visi naujai projektuojami pastatai privalo atitikti bent A energinio efektyvumo klasę, nedidelius oro vėdinimo prietaisus kuriančiai bendrovei „Šviežias oras“ tapo nauja galimybe. 2016 m. įkurta įmonė kitais metais planuoja išaugti startuolio marškinėlius ir atidaryti gamyklą.
UAB „Šviežias oras“ sukūrė ir gamina inovatyvų gyvenamųjų patalpų vėdinimo įrenginį – rekuperatorių „OXYGEN X-Air C200“. Nuo rinkoje jau esančių tokio tipo prietaisų „Oxygen“ prekės ženklo gaminys pirmiausia skiriasi tuo, kad yra gerokai mažesnis.

Planuoja atidaryti gamyklą

Žilvinas Salialionis, „Šviežio oro“ direktorius, VŽ sako, kad „Oxygen“ dydis tapo rimtu konkurenciniu pranašumu, kai įsigaliojo ES reikalavimai dėl naujų pastatų energinio efektyvumo.
„Mūsų atsiradimo pradžia – statybos reglamento pakeitimai, reikalaujantys, kad aktyvaus vėdinimo sistema būtų sumontuota kiekviename statomame būste, o tai reiškia – kiekviename bute, net jei jo plotas kokie 35 kv. m. Čia atsiranda problema, nes mažo ir efektyvaus vėdinimo prietaiso rinkoje reikia paieškoti – arba labai didelės kainos, arba kokybė nėra tenkinanti. Pamatėme, kad nauji reglamentai rinkoje atvėrė ir naują nišą“, – dėsto p. Salialionis.
Jis pasakoja, kad „Šviežias oras“ Lietuvoje turi vieną didelį investuotoją, kurio indėlis 2016 m. vasarą įkurtai bendrovei leido per trumpą laiką nuo idėjos ateiti iki produkto gamybos.
„Mes, kaip sako startuoliai, jau „ištaškėme“ apie 100.000 Eur. Beveik pusę šios sumos sudarė investicijos į gamybos formas, kad galėtume pradėti savo produktą „kepti“, – sako p. Salialionis.
Anot vadovo, kol kas „Oxygen“ pardavimai yra „labiau projektiniai“, nors „Šviežias oras“ jau dabar galėtų gaminti apie 100 rekuperatorių per mėnesį.
Neseniai bendrovė su savo produktu dalyvavo Kopenhagoje vykusiame startuolių konkurse „Venture Cup“ ir parodoje „High Tech Summit“. Ponas Salialionis sako, kad šiuose renginiuose pirmiausia tikisi rasti prekybos partnerių, bet „nespjautų ir į naują investuotoją“.
„Turime viziją per ateinančius metus atidaryti gamybos padalinį ir tapti gamykla, tad, žinoma, pritraukti papildomų lėšų būtų gerai“, – teigia pašnekovas.

Gali parduoti dalimis

„Šviežio oro“ vadovas pasakoja, kad tikslinis įmonės klientas yra statybų bendrovės, tačiau patį gaminį galima išskaidyti į kelias dalis, tad papildomų „Oxygen“ funkcijų gali įsigyti jau galutinis vartotojas.
„Statybos bendrovėms galime parduoti bazinę įrangą. Kliento neįpareigojame iškart įsigyti „premium“ klasės gaminio, o tai kaštus skaičiuojantiems statybininkams yra svarbu. Paskui, jei galutinis vartotojas pageidauja papildomo funkcionalumo ir komforto, galime jam parduoti keletą papildomų priedų, kurie tai suteikia“, – aiškina p. Salialionis.
Bazinio „Oxygen“ rekuperatoriaus kaina – apie 1.400 Eur. Už papildomą sumą galima įsigyti tokias prietaiso funkcijas kaip skirtingų oro vėdinimo režimų ir didesnės galios vėdinimo nustatymai ar papildomas energijos sąnaudų valdymas.
Tiesa, p. Salialionis sako, kad įeiti į rinką su nauju gaminiu nėra paprasta, nes statybininkai atsargiai žiūri ne tik todėl, kad produktas yra visiškai naujas.
„Nemažai statybos bendrovių jau nusivylė savo pirmaisiais pasirinkimais diegti pigius gaminius. Todėl, atėjus su nauju projektu į rinką, gana sunku ją įtikinti, kad esi geras“, – kalba „Šviežio oro“ vadovas.
Plačiau: https://www.vz.lt/technologijos-mokslas/2018/10/18/nisa-verslui-atvere-nauji-es-reikalavimai-statyboms#ixzz5UMLl2mG3